Портфоліо до проекту "Штучний інтелект" Шендеровський Нікіта

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


Тема статті

........

Стислий опис проблеми

Чи зможе штучний інтелект захопити світ? Кількасот років людей цікавить питання, чи можна штучним шляхом створити істоту, що буде схожою до людини. Було проведено безліч експерементів і на сьогоднішній день вже є досягнення в цій сфері. Вчені вважають, що в недалекому майбутньому ці роботи замінять людську працю і жити стане краще. Але чи все так позитивно, як це виглядає? Адже після перегляду фільму “Термінатор” у людей є страх до таких створінь, вони бояться, що ці машини захоплять світ. То ж чи зможуть ці створіння знищити людство і захопити владу на нашій планеті? Спробуємо в цьому розібратися.

ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ ВМІЄ БРЕХАТИ Під час експерименту в Політехнічній школі Лозанни виявили, що робот навчився брехати. Тисяча розумних машин, розбитих на групи, мали допомагати одна одній у пошуках необхідних ресурсів. При знаходженні індикатор машини блимав червоним. Із 500-ї спроби 60% роботів навчилися брехати і залишати ресурси тільки собі, не включаючи червоного маячка. Крім того, працівники Facebook в червні цього року винайшли робота, що вміє імпровізувати та говорити неправду, робити вигляд, що йде на компроміс, для отримання особистої вигоди від співрозмовника.

ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ ЗМІНЮЄ ЛЮДИНУ НА ВИРОБНИЧОМУ РІВНІ Штучний інтелект часто використовують для прогнозування складних моделей. Поки що обсяг невеликий, але скоро ми будемо знати, чого очікувати на світовому ринку праці. Йдеться про те, наскільки швидко машини замінять працівників на виробництві, як прогодувати людей і де знайти нові робочі місця. З кожним роком роботизація підприємств стає дедалі масштабнішою. Прикладом цього є професія телефоніста, на зміну якій з часом прийшли роботи. Нове слово в світі розробок штучного інтелекту було внесено командою британських дослідників Університетського коледжу Лондона. В 2016 році в науковому виданні PeerJ був опублікований звіт, в якому розповідалося про розробки обчислювальної машини, яка зуміла передбачити 79 відсотків рішень Європейського суду з прав людини. І якщо ви — творча людина і ви вважаєте, що роботи не заберуть у вас роботи, ви дуже помиляєтесь, адже це не так. У 2014 році компанія Associated Press прийняла до себе в штат робота-журналіста, що генерує тексти зі спортивної та економічної тематиками. Продуктивність такої програми висока - близько тисячі колонок, оглядів і новин в місяць.

РОБОТА ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ ДЕШЕВША ВІД ЛЮДСЬКОЇ ПРАЦІ Роботи ефективні в сферах точних наук, фінансуванні, навчанні тощо. Їхня праця дуже дешева, а іноді навіть безплатна. Іншими словами, масштабне запровадження роботизованих машин сприятиме вдосконаленню механізованих процесів і зменшенню витрат на їх утримання. І якщо люди потребують платні за свою роботу, аби прогодувати себе, в розвинених країнах разом з нею людям дають медичну і інші види страхування. Робот, в свій час, не хворіє, він не потребує їжі, одягу та сну. Відповідно, працює він теж продуктивніше. І тому стає зрозуміло, кого обиратиме сучасний роботодавець.

Отже, праця роботів дешевше та продуктивніше, тому на мою думку, це тільки питання часу, коли роботи захоплять світ


  • Google Диск (Текстовий документ "Стаття до проекту "Штучний інтелект")

Блог до проекту

  • Blogger

або

Мультимедійна презентація

Календар подій проекту:

Google Календар календар проекту

Опитування до проекту

Google Форми (https://goo.gl/forms/ncoNkYPM6Nka7dkW2)

Спілкування між учасниками проекту

  • Чат
  • Форум
  • Спільнота на базі соціальних мереж
  • Skype
  • Telegram
  • Viber
  • Wiki-сторінка
  • Сайт
  • .....

Інформаційні ресурси

Друковані джерела

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Відеоматеріали

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Електронні ресурси

  1. ...
  2. ...
  3. ...


Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка