Портфоліо Панової Карини до проекту "штучний інтелект", 2019

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


"Полегшення життя" (Тема)

Штучний інтелект - «судний день» або «золотий вік загального процвітанння=


Штучний інтелект (ШІ) стійко займає лідируючі позиції в топах проривних технологій ще з кінця минулого століття. Ще до початку практичних розробок фантасти успішно експлуатували тему машинного розуму. Як правило, основними були два сюжети - це утопічне процвітаюче людське суспільство, де всі проблеми життєзабезпечення покладені на розумних роботів, і похмурі перспективи майбутнього, де влада над людиною захоплена машинами. Сьогодні ці сюжети лягли в основу етичних проблем розробки штучного розуму. Але про все по порядку. Щоб створити цифровий інтелект, розробники визначили два основних напрямки. В одному випадку це була імітація людського мозку зі складною мережею нейронів і нервових закінчень, а в іншому - спроба розробки системи алгоритмів, які повторюють розумову діяльність людини. На зорі розробок ІІ перший шлях реалізувати було досить складно через скромних можливостей обчислювальної техніки і слабкою теоретичної бази. Тому пріоритет отримав шлях розробки алгоритмів. Однак не всі завдання можна було вирішити у такий спосіб. У деяких випадках єдиним виходом могли стати нейронні мережі, які і стали основою машинного навчання. Сучасні темпи розвитку комп'ютерної техніки і нано технологій зіграли позитивну роль в розвитку штучних нейронних мереж. Кожен із шляхів створення штучного інтелекту мав свої сильні і слабкі сторони. При розробці системи алгоритмів необхідно було ставити формальний опис вирішення кожного завдання. Тобто, щоб розширити коло розв'язуваних проблем, розробнику необхідно додавати в програму нові алго ритми. Проте, такі пристрої добре вирішували логічні завдання, і вже в кінці 90-х років минулого століття машина обіграла в шахи чемпіона міра.Іскусственние нейронні мережі не вимагають програмування в тому сенсі, як це реалізується при створенні систем алгоритмів. Головне достоїнство нейромереж в тому, що вони здатні самонавчатися. На основі великого обсягу правильних рішень задач вибудовується залежність між вхідними та вихідними даними. Першим завданням, успішно вирішеною нейромережею, стало розпізнавання і класифікація предметів на картинках не гірше, ніж це робила людина.


Логічно припустити, що об'єднання двох підходів до створення ІІ могло б дати приголомшливі результати. І дійсно, одним з таких результатів стало гібридне рішення, обіграло людини в гру го. Тут проявилися найкращі риси нейромереж та алгоритмів. ІІ спочатку оцінював становище на дошці як краще / гірше, а потім алгоритм прораховував тільки варіанти, передбачені нейромережею, як хороші. При цьому немає необхідності прораховувати всі можливі варіанти. Якщо це порівняти з поведінкою людини, то гравець інтуїтивно визначає поточну ситуацію, вибираючи найбільш оптимальні ходи. Але, на жаль, такий гібридний підхід поки що не завжди можливий.
Практичне застосування штучного інтелекту прийшло на вже підготовлений грунт. Комп'ютерна обробка даних сформувала середу структурованої і стандартизованої інформації. Застосування скриптів в різних сферах знизило залежність результатів роботи від кваліфікації і особистих якостей працівників. Відбувається адаптація способу життя людини під цифрові технології

Блог до проекту

Blogger або WordPress

Мультимедійна презентація

Google Диск

презентація

Календар подій проекту:

Google Календар (посилання на розклад роботи у проекті)

Опитування до проекту

https://docs.google.com/forms/d/1iInOlIX0ijmB_ZUa9UJJ8oUtYRYci70STMBwRQI-NS0/edit (посилання на опитування)

опитування

Фотоальбом до проекту

Google Фотознімки (посилання на []

фотоальбом

Спілкування між учасниками проекту

  • Viber +380962352981
  • Skype karina_panova
  • Telegram Karina +380962352981

Інформаційні ресурси

Друковані джерела

  1. Невідворотне. 12 технологій, що формують наше майбутнє
  2. «Homo Roboticus. Люди і машини у пошуках взаєморозуміння», Джон Маркофф
  3. «Пришестя роботів. Техніка і загроза майбутнього безробіття», Мартін Форд

Відеоматеріали

  1. https://mind.ua/news/20192487-lexus-znyav-reklamnij-rolik-scenarij-do-yakogo-napisav-shtuchnij-intelekt-video
  2. https://www.youtube.com/watch?v=_oeDnW0_vrw
  3. https://www.youtube.com/watch?v=zHv_uXzF6Nc

Електронні ресурси

  1. http://startupline.com.ua/events/shtuchnyy-intelekt-koly-ochikuvaty-povstannya-mashyn
  2. https://www.everest.ua/ai-platform/analytics/shtuchnij-intelekt-ai-shho-ce-take-i-chomu-ce-v/
  3. https://www.imena.ua/blog/ai-car-in-future/
  4. https://news.finance.ua/ru/news/-/431308/mask-hochet-vstroit-iskusstvennyj-intellekt-v-avtomobili-tesla
  5. https://audi-kiev.com.ua/audi-predstavyla-novyy-proekt-v-sferi-shtuchnoho-intelektu-543
  6. https://mind.ua/news/20192397-shtuchnij-intelekt-dopomozhe-ocinyuvati-zbitok-pri-dtp


Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка