Масачусетс

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Массачусетс (Massachusetts), штат у США на Атлантичному узбережжі (інші назви: штат біля Затоки, штат Старої Колонії). Площа 21,5 тис. км², населення 6 016 400 мешканців (1990); головні міста: Бостон (адміністративний центр, порт), Спрингфілд, Вустер, Нью-Бедфорд, Кембридж; низовинно-височинний, на заході Аппалачі;

особливості: Бостонські хмарочоси, Гарвардський університет і Массачусетський технологічний інститут, Кембридж; Нью-Бедфорд і острів Нантакет, які були китовими портами; Беркшир-Хіллз і інші концертні зали; поля боїв Лексінгтона і Конкорда біля Національного історичного парку Мініт-Мен; Салем, місце збору відьом; Плімут-Рок;

один з найзаселеніших та промислово розвинутих штатів; електронна, машинобудівна, хімічна промисловість; вирощування овочів та фруктів, тютюну; тваринництво; вилов молюсків та омарів; туризм.

виробляється: програмне забезпечення, електроніка, комунікаційне й оптичне устаткування, точні прилади, неелектричні верстати, риба, журавлина, молочні продукти;

Історія

Колонія отримала свою назву по імені місцевого племені Массачусет, що означає «велика гірське місце» («masa» - «великий» і «wachusett» - «гора»). Першим досяг тутешніх берегів англійський мореплавець Бартолом'ю Госнольд в 1602 році. У 1620 році біля берегів мису Кейп-Код висадилися пасажири торгового судна «Мейфлауер», покинувши Англію з релігійних міркувань. Саме вони заснували на території Массачусетса перше європейське поселення - Плімутську колонію. Перед остаточною висадкою в Плімуті вони підписали знамените Мейфлауерську угоду, яка вважається першою американською конституцією. В основу цього документа постала ідея громадянської злагоди - підкорення волі більшості. А через 150 років саме волелюбність і нескореність нащадків пуритан допомогли Америці стати незалежною. Освоїтися на новому місці поселенцям допомогли індіанці-вампаноагі. Під час першого врожаю в жовтня 1621 англійці влаштували триденний бенкет для індіанців. Так виникло свято, відомий сьогодні як День Подяки. Незабаром з'явилися нові переселенці, в 1623 році була заснована колонія Глостер, в 1626 році - Номкіг, яка пізніше перетворилася на місто Сейлем. У 1630 році прибула перша група пуритан на чолі з Джоном Уінтропа, який став засновником Бостона. У 1636 році був відкритий Гарвардський університет, перший в країні навчальний заклад такого рангу. Пуритани відрізнялися релігійною нетерпимістю, в 1692 році почалася «полювання на відьом» в містечку Сейлем. На Сейлемському процесі було пред'явлено 156 звинувачень, 30 осіб визнано винними, з них 14 жінок і 5 чоловіків були повішені.

До середини XVIII століття Массачусетс став центром кораблебудування і торгівлі в британських колоніях. Жителі штату протестували проти податкового гніту з боку метрополії. У 1770 році це вилилося в «бійню Бостона». У 1773 році спалахнув заколот, відомий як «Бостонське чаювання», що став початком Війни за незалежність США. Жителі колонії Массачусетс, переодягнувшись в індіанців, скинули з британського корабля скрині з чаєм в знак протесту проти невигідної для колоній податкової політики та обмежень на торгівлю з іншими країнами.

Безліч пам'яток штату зосереджено в Бостоні. В Плімуті можна побачити залишки гранітної скелі, у якої, згідно з легендою, висадилися перші пуритани. Поруч з Плімутською скелею - точна копія корабля «Мейфлауер», побудована в 1955 році в Англії і потім здійснила плавання до Америки. Цікаво відвідати Плімутську плантацію, де панує атмосфера XVII століття. Популярне містечко відпочинку мис Кейп-Код (Cape Cod), відомий прекрасними піщаними пляжами.

Массачусетс був однією з 13 американських колоній, що почали повстання проти Англії. 6 лютого 1788 Массачусетс ратифікував Конституцію США і став шостим штатом нової держави.

Географія

Корабель USS Constitution - в Бостонській бухті Массачусетського затоки. Массачусетс межує з штатами Нью-Гемпшир і Вермонт на півночі, Нью-Йорк на заході, Коннектикут і Род-Айленд на півдні, з Атлантичним океаном на сході. Острови Мартас-Він'ярд і Нантакет розташовані на південь від півострова Кейп-Код. Бостон - найбільше місто штату (агломерація близько 5,8 мільйонів), але більша частина населення метрополіса живе в передмістях.

Массачусетс називають штатом заток, через декілька заток на його узбережжі: Массачусетський затоку, заливши Кейп-Код, заливши Баззардс, а також затока Наррагансетт. На заході знаходяться гірські хребти Таконік і Беркшир.

Економіка

Валовий продукт штату за 1999 рік склав 262 000 000 000 доларів, 11-й за США. У 2002 році особистий дохід на людину в штаті становив близько 40 тисяч доларів, 3-й по країні.

Основна сільськогосподарська продукція штату - морепродукти, саджанці, молочні продукти, журавлина і овочі. Основна промислова продукція - верстати, електричне обладнання, наукові інструменти, друк і видавництво, а також туризм. Також важливу економічну роль відіграють вища освіта, охорона здоров'я і фінансові служби.

Демографічна інформація

Населення штату (у 2003 році) складало 6,4 мільйона чоловік.

Релігійна приналежність населення

Католики - 54% Протестанти - 27% Інші християни - 1% Інші релігії (в основному іудеї) - 5% Нерелігійні - 8% Основні протестантські групи: баптисти - 4% від населення штату, Єпископальна церква США - 3%, методисти та конгрегаціоналісти - по 2%.

Адміністративний устрій

Штат розділений на 14 округів: Беркшир, Франклін, Гемпшир, Хемпден, Вустер, Мидлсекс, Ессекс, Суффолк, Норфолк, Брістоль, Плімут, Барнстейбл, Дьюкс і Нантакет. В штаті 50 великих міст: Арлінгтон, Барнстейбл, Беверлі, Біллеріка, Бостон, Броктон, Бруклін, Вустер, Кембридж, Квінсі, Леоминстер, Лінн, Лоренс, Лоуелл, Малден, Марлборо, Медфорд, Метуа, Нью-Бедфорд, Ньютон, Пібоді, Піттсфілд, Плімут, Ревір, Сейлем, Сомервілль, Спрінгфілд, Таунтон, Уоберн, Уолтем, Уеймут, Вестфілд, Фічберг, Фолл-Рівер, Фрамінгем, Хейвенхілл, Холіок, Чикопі, Еверетт, Етлборо і 301 населений пункт.


Столиця штату - місто Бостон, губернатор штату - Деваль Патрік, член Демократичної партії. Сенатори від штату Массачусетс - Скотт Броун і Джон Керрі (кандидат в президенти в 2004 році). Штат має 10 представників у нижній палаті Конгресу, всі вони демократи.

Массачусетс відомий як самий лівий і самий ліберальний з американських штатів. Згідно з рішенням Верховного суду штату, 17 травня 2004 Массачусетс вперше в історії США почав реєструвати одностатеві шлюби.

Відомі люди

  1. Семюел Адамс
  2. Емілі Дікінсон
  3. Ральф Вальдо Емерсон
  4. Роберт Годдард
  5. Олівер Вендель Голмс
  6. Вінслоу Хомер
  7. Джон Ф. Кеннеді
  8. Роберт Ловелл
  9. Даніель Вебстер

Освіта і наука

Незважаючи на те, що Массачусетс займає тільки 45 місце за величиною серед усіх штатів, він претендує на те, щоб вважатися лідером і інтелектуальним центром нації. І для цього у нього є всі підстави. Перші друковані видання, газети, бібліотеки та середні школи з'явилися в Массачусетсі. Найстаріший університет Америки - Гарвард був заснований в Кембриджі в 1636 році. Перша державна школа була заснована трохи пізніше в 1647 році. Зауважимо, що Американська Революція почалася в Бостоні. І сьогодні незліченна безліч інтелектуалів пропонують і застосовують тут свої здібності в області високих технологій та програмування. Численні коледжі та університети залучили студентів з усього світу, і штат став космополітом.

У Бостоні (і передмістях) розташовано 8 так званих дослідницьких університетів: Бостонський коледж, Бостонський університет, Брандайса, Гарвард, Массачусетський технологічний інститут, Північно-східний університет, Університет Тафтса і Університет Массачусетса - Бостон.

Один університет (Гарвард) належить до лізі плюща, три - до лізі жіночих університетів Сім сестер (Маунт Холіоук, Коледж Сміт і Коледж Уеллслі). Поза Бостона знаходяться широко відомі своєю репутацією п'ять коледжів Піонерській долини: вище згадані Маунт Холіоук і Коледж Сміт, а також Коледж Гемпшира, Коледж Амхерста і Університет Массачусетса - Амхерст; і крім них Коледж Вільямса та Державний Коледж Вустера. Найбільш відомі технологічні університети, крім всесвітньо відомого Массачусетського Технологічного: Вустерський політехнічний інститут та Університет Массачусетса - Лоуелл.

Крім цього, відомі консерваторія Берклі і Консерваторія Новій Англії, а також Океанографічний інститут Вудз Хоул і Морська біологічна лабораторія.

Пам'ятки

Лексінгтон Грін - місце збройного зіткнення між американськими і британськими військами в 1775 році під час війни за незалежність. Розташоване поруч з містом Лексінгтон.

Массачусетський технологічний інститут

Massachusetts Institute of Technology девіз лат. Mens et Manus («Головою і руками») заснований в 1861 Тип приватний цільовий фонд $ 8,3 млрд. (2010) Президент Рафаель Райф (англ.) Місце розташування Кембридж, Массачусетс, США

Кампус міський, 68 га студентів 10566 бакалаврів 4299 Магістрів і докторів 6267 викладачів 1017 талісман бобер Офіційний сайт web.mit.edu MIT logo.svg Commons-logo.svg Категорія на ВікіСховищі Массачусетський технологічний інститут (англ. Massachusetts Institute of Technology, MIT) - університет та дослідницький центр (англ.) розташований в Кембриджі (входить до складу Бостона), штат Массачусетс, США. Також відомий як Массачусетський інститут технологій (МІТ) і Массачусетський технологічний університет. Одне з найпрестижніших технічних навчальних закладів США та світу.

МІТ займає лідируючі позиції в престижних рейтингах університетів світу , є новатором в областях робототехніки і штучного інтелекту, а його освітні інженерні програми, програми у сфері інформаційних технологій, економіки, фізики, хімії та математики виданням US News & World Report, відомий своєю системою ранжирування національних університетів, з року в рік визнаються кращими в країні . Інститут також відомий у багатьох інших областях, включаючи менеджмент, економіку, лінгвістику, політичні науки та філософію.

Серед найвідоміших підрозділів МІТ зазначаться лабораторія Лінкольна (англ.), Лабораторія інформатики і штучного інтелекту, а також школа управління. 81 член спільноти МІТ є лауреатами Нобелівської премії, це рекордний показник.

Зміст 1 Історія 1.1 Перші роки 1.2 Розширення 1.3 Випробування і розбіжності 2 Факультети (програми) 3 Вартість навчання 4 Позиції і репутація 5 Культурна і студентське життя 5.1 Проживання студентів

Історія Перші роки У 1861 році Співдружність Массачусетса схвалив хартію Вільяма Бертон Роджерса про заснування «Массачусетського технологічного інституту і Бостонського товариства природознавства». Вільям Бертон Роджерс хотів створити нову форму вищої освіти, що відповідає викликам стрімко розвивається науки в середині XIX століття, на які класичну освіту вже не могло дати адекватну відповідь. Після прийняття хартії Роджерс став шукати кошти, розвивати навчальну програму і підбирати підходяще місце для інституту. План Роджерса, як він зараз відомий, базувався на трьох принципах: освітня цінність корисних знань, необхідність навчання через дії та об'єднання професійних і гуманітарних наук. Його філософія - «навчання не в маніпуляціях і миттєвих деталях науки, які можна застосувати лише на практиці, а в знанні і розумінні всіх основних наукових принципів з їх поясненнями». Через щойно почавшуся кілька місяців по тому громадянську війну перші заняття в Массачусетському пройшли тільки в 1865 році в орендованому приміщенні торгового дому в передмісті Бостона.

Будівництво першої будівлі МІТ в районі Бек Бей завершилося в 1866 році і було відомо під назвою «Бостонське техно» до тих пір, поки кампус НЕ проріс через річку Чарльза в Кембридж в 1916 році. З плином років наукова і інженерна підготовка стала відходити від ідеалу Роджерса і сконцентрувалася більше на практичних, ніж теоретичних предметах. Більш того, інститут зіткнувся з фінансовими проблемами і проблемами набору професорського-викладацького складу. МІТ був до такої міри спеціалізований, що це завдавало шкоду іншому навчанню. «Школа вище по річці» (Гарвардський університет) домагалася від адміністрації МІТу злиття; початковий план в 1900 році скасували через протести випускників інституту. У 1914 році офіційно оголосили про об'єднання МІТу і гарвардського департаменту прикладної науки, і воно повинно було початися, «коли інститут займе свої нові розкішні корпусу в Кембриджі». Тим не менш, в 1917 році злиття з Гарвардом анулювали через рішення суду штату.

Розширення Вищеописані спроби об'єднання відбувалися паралельно з тим, як МІТ виростав з лекційних та лабораторних приміщень своєї будівлі в Бостоні. Зайнявши свій пост в 1909 році, президент Річард Маклорен шукав шляхи розширення території інституту. Анонімний жертводавець - Джордж Істман, як з'ясувалося пізніше, - подарував кошти для покупки милі промислових земель уздовж кембріджської боку річки Чарльза. До 1916 року МІТ остаточно переїхав в нові статні будівлі, виконані в стилі неокласицизму, і залишається там до сих пір. Новий кампус внiс деякі зміни в навчальну програму, президент Карл Тейлор Комптон і віце-президент Венівар Буш в 1930 році кардинально змінили програму, збільшивши важливість «дійсних» наук, таких як фізика чи хімія, і зменшуючи час на роботу в майстернях або малювання креслень. Незважаючи на складність в роки Великої депресії, реформи зміцнили довіру до можливостей інституту підтримувати своє лідерство в науці і інженерному мистецтві. З волі випадку вони також зміцнили академічну репутацію МІТу напередодні Другої світової війни, залучаючи вчених і дослідників, пізніше що внесли великі вклади в Радіаційну лабораторію, Інструментальну лабораторію та інші військові дослідницькі програми.


МІТ значно змінився, опинившись залученим у військові дослідження Другої світової війни. Буш - віце-президент інституту, проректор - став главою Національного дослідницького оборонного комітету, який пізніше став Відділом наукових досліджень і розробок, відповідальним за проект Манхеттен. Підтримувані урядом дослідження забезпечили фантастичне збільшення дослідницького персоналу інституту та фізичних лабораторій, перемістивши акцент зі студентів на аспірантів. Під час холодної війни і Космічної гонки 1950-1960-х років зростало занепокоєння з приводу технологічного розриву між США і СРСР. Участь МІТу у військово-промисловому комплексі країни стало джерелом гордості в кампусі. Тим не менш, в кінці 1960-х - початку 1970-х років активно протестуючі проти цих досліджень студенти та викладачі-активісти зажадали від адміністрації інституту виділити такі лабораторії в те, що стало Лабораторією Чарльза Старка Драпер і Лабораторією Лінкольна. Масштаб цих протестів відображає факт, що МІТ мав більше імен у «списку ворогів президента Ніксона», ніж будь-яка інша організація; серед цих людей є президент інституту Джером Віеснер і професор Ноам Хомський. Нотатки, що відкрилися під час Уотергейтського скандалу вказували, що Ніксон урізав федеральні асигнування Мітуа через «антіоборонной точки зору Віеснера».

Випробування і розбіжності МІТ номінально став місцем спільного чоловічого та жіночого навчання з 1870 року, коли зарахували Еллен Сваллоу Річардс. Дівчата-студентки, тим не менш, залишалися в незначнiй меншості (приблизно кілька десятків) до відкриття першого жіночого гуртожитку - МакКормік Холл - в 1964 році. Жінки склали 43% всіх студентів і 29% аспірантів, зареєстрованих в 2005 році. Річардс стала першим викладачем-жінкою в Массачусетському, що спеціалізується на охороні навколишнього середовища. У 1998 році МІТ став першим серйозним навчальним закладом, який визнав існування систематичного перекосу щодо жінок-викладачів і які підтримали зусилля по виправленню ситуації, що склалася. У 2003 році в новинах інституту опублікували велику кількість статей, з яких випливає, що статус жінки покращився протягом останніх років. У серпні 2004 року кандидатуру Сюзан Хокфілд, молекулярного нейробіолога, схвалили, і вона стала першим президентом-жінкою. Вона прийняла посаду як шістнадцятий президент інституту 6 грудня 2004.

Велика кількість членів спільноти МІТу залучено у вільне програмне забезпечення, як Річард Столлман або Хал Абельсон. Газета студентів МІТу - МІТ Тих -стала першою газетою в web. У 2001 році МІТ оголосив, що планує викласти безліч матеріалів за різними курсами як частину свого проекту OpenCourseWare. Також Ніколас Негропонте з медійних лабораторії є главою ініціативи «Ноутбук кожній дитині».

Позиції і репутація МІТ стоїть під підсумковим номером 2 серед двохсот кращих університетів світу за версією The Times (2004-2005 роки): номер 1 в технології та інженерному мистецтві і номер 2 в науцi

  1. Елемент нумерованого списку

. Національна дослідницька рада в дослідженні 1995 серед університетів США привласнила інституту номер 1 по репутації і номер 4 за цитатами і нагородам. Програма Ломбарді по вимірюванню продуктивності університетів стабільно показує МІТ серед 5 кращих національних університетів з 2000 року - з початку програми.

Програми МІТу з хімії, комп'ютерній науці, інженерному мистецтву, математики та фізики, - кожній був присвоєний перший номер в рейтингах Новин США та Світового звіту 2007. Інженерна школа має постійний перший рейтинг серед студентських програм з тих пір, як журнал вперше провів своє голосування в 1988 році. Школа управління стала другим номером для студентів і четвертим серед усіх програм MBA за версією рейтингу US News 2006 року. The Washington Monthly поставив першим номером МІТ в рейтингу коледжів для вступників в 2005 році і те ж в 2006 році.

Культурна та студентське життя МІТ ніколи не видавав почесних ступенів; єдиний шлях отримати диплом - заробити його. На додаток до цього, інститут не видає атлетичних стипендій, ступенів за сторонню роботу або латинських почестей при закінченні навчання - філософія в тому, що закінчити МІТ - велика честь. Інститут іноді видає, в рідкісних випадках, почесні ступені професорів; Уїнстон Черчилль отримав цей ступінь в 1949 році, Салман Рушді в 1993 році. Співробітники і студенти можуть пишатися собою тільки на основі розумових здібностей і досягнень, і професори часто говорять, що вони складають рейтинг студентів «за алфавітом». Через тиск науки культуру МІТу часто характеризують відносинами любові і ненависті. Неформальний девіз школи - абревіатура IHTFP («I hate this fucking place», «I have truly found paradise», «Institute has the finest professors», і т. Д.)

У 1970 році ректор Інституту відносин Бенсон Р. Шнайдер опублікував «Приховану програму», в якій він розмірковує про те, що маса припущень і вимог керує життям студентів МІТу і пригнічує їх здатності до творчого мислення. Шнайдер стверджує, що неписані правила часто означають більше «офіційної програми», і ця ситуація не є виключно МІТовской.

Цінності інституту впливають на етику хакерів. Термін «хакер» та більша частина хакерської культури виходить з МІТу, починаючи з TMRC та Лабораторії ІІ в кінці 1950-х - початку 1960-х років. Список місцевих хакерів включає Річарда Столлман і професорів Джеральда Джея Сассман і Тома Найта.

«Нескінченний коридор» МІТ пропонує атлетичні програми по 41 виду спорту університетського рівня. Інститутські команди називаються «Інженери», їх талісман з 1914 року - бобер, «природний інженер». (Або іноді: «Бобер є інженером серед тварин - студенти МІТу - тварини серед інженерів.») Лестер Гарднер дав таке тлумачення: «Бобер не тільки символізує техніку, але його звички стають нашими власними. Бобер чудовий своїми інженерними та механічними здібностями і звичкою до праці. Його звички належать вечора.Он делает свою лучшую работу ночью.» Они участвуют в третьем дивизионе NCAA, Мужской и Женской атлетических ассоциациях Новой Англии, Футбольной ассоциации Новой Англии, командно в первом дивизионе NCAA и Западной гребельной ассоциации колледжей.Они участвовали в нескольких больших колледжовых сборных в 1980 году, выиграв национальный и мировой чемпионат.

МІТ пропонує атлетичні програми по 41 виду спорту університетського рівня. Інститутські команди називаються «Інженери», їх талісман з 1914 року - бобер, «природний інженер». (Або іноді: «Бобер є інженером серед тварин - студенти МІТу - тварини серед інженерів.») Лестер Гарднер дав таке тлумачення: «Бобер не тільки символізує техніку, але його звички стають нашими власними. Бобер чудовий своїми інженерними та механічними здібностями і звичкою до праці. Його звички належать вечора. Він робить свою кращу роботу вночі. »Вони беруть участь у третьому дивізіоні NCAA, Чоловічий і Жіночої атлетичних асоціаціях Новій Англії, Футбольної асоціації Нової Англії, командно в першому дивізіоні NCAA і Західної Гребельної асоціації коледжів. Вони брали участь у кількох великих колледжових збірних в 1980 році, вигравши національний і світовий чемпіонат.

Команди МІТу вигравали або займали призові місця в національних чемпіонатах зі стрільби з пістолета, легкої атлетики, біжу по пересіченій місцевості, фехтуванні та водному поло. В Массачусетському також є кампусна радіостанція, щорічна «полювання за таємницею» на вихідні на тиждень зі днем Мартіна Лютера Кінга, а також один з найстаріших сучасних танцклуб часу вестернів в країні. Товариство наукової фантастики МІТу поставило перед собою мету зібрати найбільшу в світі загальнодоступну колекцію науково-фантастичних книг англійською мовою. Симфонічний оркестр МІТу записується після підтримки Дефіда Епштейна в 1970-х. Стало традицією, що при кожному початку циклу лекцій LSC дивляться фільм на трідцатіпятімілліметровой плівці 1970-х років, перед показом якого проноситься дружний зітхання «LSC ... смокче»; іноді його можна почути і в інших театрах близько Бостона. Вони принесли багато знаменитих ораторів та артистів, включаючи таких, як Гарі Ларсон, Уеірд Ал Янкович, і колишній секретар з оборони Роберт Макнамара.

Проживання студентів МІТ гарантує гуртожиток на чотири роки для всіх студентів. Приставлені керівник групи і комендант виконують двояку роль, допомагаючи студентам і перевіряючи їх на наявні медичні або психологічні проблеми. Студентам дозволяється вибрати гуртожиток і поверх до приїзду в кампус; як результат, серед живучих з'являються різні спільноти. Хоча велика кількість гуртожитків надає різноманітність вибору можливостей житла, гуртожитки на Массачусетс Авеню і на сході від нього стереотипно більш пристосовані для контркультурной діяльності. Більш старі гуртожитки, як Бекслі хол і Східний кампус обмежують широку свободу дій в оформленні, яке включає в деяких випадках шпалери, решітки, абсолютно чорні коридори і стінні акваріуми. Багато старшокурсники воліють жити в студентських чоловічих, жіночих і змішаних громадах, більшість з яких розташовуються за рікою в районі Бек Бей з історичним місцем розташування МІТу. До 2002 року першокурсники, які отримали членство в цих організаціях могли переїжджати туди негайно, залишаючи систему гуртожитків. Після смерті Скотта Крюгера від алкоголю у вересні 1997 року як новоспеченого члена громади Фі Гамма Дельта, інститут почав вимагати від усіх першокурсників проживання в гуртожитках.

Джерела