Конспект уроку №7 Свинаренка Олександра

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Конспект уроку на тему:

"Робота з графічним редактором. Система вказівок графічного редактора Paint."

Підготував: Студент 44 – групи: Свинаренко Олександр

Мета:

перевірка і оцінювання навичок та вмінь учнів з теми

"Робота з графічним редактором. Система вказівок графічного редактора Paint.".

Тип уроку:

Практична робота

Хід уроку

1)перевірка домашнього завдання

2)актуалізація матеріалу, що вивчався

3)узагальнення теми, мети, завдань уроку

4)перевірка і оцінювання навичок та вмінь

5)підведення підсумків уроку

6)Домашня робота



1) Перевірка домашнього завдання


2) Актуалізація опорних знань:

Що таке графічний редактор?

Як завантажити графічний редактор Paint?

Призначення й основні функції графічного редактора Paint?

Правила роботи з графічними редакторами?

Растрова та векторна графіка, їх відмінність?

Формати графічних файлів, їх характеристика?


3) Учні, ви повинні вміти:

-створювати малюнки в середовищі графічного редактора;

-працювати з графічними файлами (виконувати основні операції щодо створення та редагування зображень в середовищі графічного редактора);

-змінювати параметри графічних об'єктів у середовищі графічного редактора;

-зберігати графічні об'єкти у різних форматах.

Щоб у дітей не виникло уявлення про графічний редактор Paint,як про примітивний, пропоную їм переглянути

декілька малюнків та відеокліп, НАТИСКАЙ СЮДИ

Це їх зацікавить та спонукає до подальшої роботи у середовищі графічного редактора Paint.


4)Засобами графічного редактора Paint намалюйте неваляйку див. мал.1.

Файл:Мал.1.jpg

Створене зображення збережіть у файлі Неваляйка.bmp в папці Мої документи\Мої малюнки\10 клас.

(Оцінка 1,2,3)

Створіть малюнок Неваляйка2

Неваляйка2.jpg

Змініть розміри полотна, встановивши значення 860x300 крапок. Створіть

набір із 5 матрьошок, виконуючи копіювання та зміну розмірів фрагмента

малюнка. Запропоноване зображення має бути найменшим у наборі матрьошок,

щоб отримати інші, збільшіть це зображення. Розфарбуйте матрьошки так,

щоб всі вони були різними, наприклад:

Неваляйки.jpg

збережіть у файлі Неваляйки.bmp в папці Мої документи\Мої малюнки\10 клас.

(Оцінка 4,5,6)

Пропоную дітям попрацювати у парах. Кожен вибирає собі пару, або ж я вибираю кожному довільним чином. Потім пропоную: знайдіть цікавий малюнок і підготуйте з нього «пазли» — поділіть на частини, можливо змініть їх розмір, використайте відображення або повороти та збережіть такі частини в окремих файлах. Запропонуйте один одному «зібрати» зображення із частин. Перевірте отримані результати. Оцінюватиметься робота як при створенні пазлів так і при їх складанні.

(Оцінка 7,8,9,10)


5) Підведення підсумків уроку.


6) Вдома дати письмово відповіді на запитання:

1. Як змінити розміри малюнка за допомогою масштабу?

2. Як відобразити або повернути фрагмент малюнка?

3. Як розтягнути або нахилити фрагмент малюнка?

4. Як зняти і обробити малюнок з екрана?

5. Як надрукувати малюнок?

Дослідіть:

1.Дослідіть, що відбувається, якщо при переміщенні виділеного фрагмента натиснути клавішу Ctrl або Shift. Зробіть висновки.

2.Дослідіть, чи можна активізувати на малюнку існуючий текстовий напис та відредагувати його. За необхідності зверніться до довідкової системи.


--СВИНАРЕНКО АЛЕКСАНДР 08:56, 5 ноября 2008 (EET)