Конспект уроку №5 Махаліної Альони.

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
                                            Конспект уроку

Тема:Зображення та мультимедійна інформація на веб-сторінках.

Мета:Сформувати основні поняття з теми.

Тип уроку:урок-лекція.

Хід уроку

1.Повідомлення нового матеріалу.

Застосування мультимедіа.

Традиційними формами подання інформації в комп’ютері вважається текстова і графічна. Мультимедіа – це поєднання різних форм подання інформації:текстових, графічних, звукових і відео форматів даних, ефектів анімації, елементів керування тощо. Мультимедійні розробки застосовуються для навчання учнів та студентів, а також у практичній роботі. Студенти-медики –майбутні хірурги мають змогу моделювати операцію, маніпулюючи об’єктами на екрані, а не на макеті чи тілі. Спостерігаючи фізичні експерименти на екрані(віртуально), учень може втручатися в їхній перебіг, отримуючи ілюзію присутності, ніби під час реального експерименту. Можна виконувати хімічні досліди, де хімічні речовини реагуватимуть між собою, вибухатимуть, не наносячи шкоди оточуючим. Це приклади концепції віртуальних світів. Для роботи з мультимедіа потрібно мати:

1) комп’ютер з обсягом оперативної пам’яті 8Мбайт і більше, вінчестером обсягом 1Гбайт і більше, бажано зі спеціалізованим мультимедійним ММХ-процесором;

2) швидкий дисковід компакт- дисків;

3) вмонтовану звукову карту, мікрофон і динаміки для відтворення звуку;

4) відеокарту для відтворення відео ефектів чи TV-тюнер для перегляду телевізійних програм;

5) засоби проектування мультимедійних проектів на великі екрани;

Основними компонентами є привід компакт-дисків, звукова карта і колонки, оскільки цього достатньо як для запуску мультимедійних розробок, так і для самостійного створення найпростіших мультимедійних програм. Прикладом мультимедійної програми є програма Encarta- електронна всесвітня енциклопедія, де можна ознайомитися з різноманітними винаходами, отримати інформацію про всі держави світу. Компоненти і засоби мультимедіа. Основні компоненти мультимедіа: тексти, звук, відео, графічні картинки, анімація. Анімація – це переміщення об’єктів на екрані. Сьогодні за допомогою комп’ютера можна записувати, редагувати і прослуховувати звукові файли чи відтворювати музику з компакт-дисків, опрацьовувати відеозображення, використовувати систему як телевізор, музичний центр. Для реалізації цих можливостей є такі стандартні програми:

 Фонограф - для запису з мікрофона, редагування і відтворення звуку, використовуючи файли з розширенням wav;

 Лазерний програвач - для відтворення мелодій з комп’ютерних чи музичних компакт-дисків;

 Універсальний програвач – для відтворення звукових і відеофайлів;

 Регулятор рівня – для керування силою звуку;

 TV Viewer – для перегляду на комп’ютері телевізійних програм;

Мультимедійні розробки створюють на базі готових звукових файлів, що містять оцифроване зображення з фотографій чи відео зображення. Фотографії оцифровують за допомогою сканера. Сканер – це пристрій, який під’єднують до комп’ютера з метою кодування зображення і створення файлу у графічному форматі, наприклад, bmp чи jpg. Сканер часто застосовують з іншою метою – сканування друкованого тексту для подальшого перетворення його з графічного формату на текстовий. Для цього використовують програму Fine Rider. Відеозапис, отриманий відеокамерою, також треба оцифрувати. Для цього потрібно мати TV-тюнер і одну з програм : Vstudio2, Adobe Premier, MorphMan. Без додаткового обладнання і програм можна обійтись, якщо застосувати цифровий фотоапарат чи цифрову відеокамеру, в яких зображення записується у мікросхеми і його можна переслати на комп’ютер у файл потрібного формату. Мультимедійні проекти створюють за допомогою спеціальних програм – конструкторів сюжетів, наприклад, програми Authorware Professional, Macromedia Director, Multimedia Creator, Aeroport тощо. Їх можна створити також на базі програми MS Power Point, яка входить до складу пакета MS Office.

2. Підбиття підсумків уроку(фронтальне опитування):

1. Що таке мультимедіа?

2. Що таке анімація?

3. Для чого використовують мультимедіа?

4. Для чого використовують фонограф?

5. За допомогою яких програм створюють мультимедійні проекти?