Дивитись далі

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Своєю появою «Мустанг» зобов'язаний 39-річному генеральному керуючому Лі Якока і двомісному "Форду Тандерберд" 1954 року, який свого часу повністю відповідав американським уявленням про спортивному автомобілі. Поява на світ цієї розробки проходило на тлі невдач концерну Ford. Компанія мала величезні збитки через провал моделі Edsel, завдяки чому зрозуміла, що будь-які перспективні дослідження ринку - справа якщо не пропаща, то збиткове точно. Але виправляти ситуацію якимсь чином потрібно було. Тож невдовзі була зібрана команда з дизайнерів, конструкторів, економістів та маркетологів, які і повинні були вирішити проблему і спорудити «рятувальний» автомобіль. Спочатку розробили соціальний адресу машини і її імідж. За наявною інформацією, покупець хотів бачити подальший розвиток ідеї Thunderbird, але в більш демократичному секторі. За точку відліку взяли спортивну модифікацію «Monya» економічного «Шевроле-Корвейр». Композицію основного обсягу кузова вирішили запозичити від Lincoln Mark II, який мав надзвичайно динамічний силует завдяки дуже довгому капоту і скороченим багажника. Агресивні ноти в дизайні автомобіля створювали вузькі, що нагадують лезо ножа, бампери, хижий ніс автомобіля «Мазераті», а також глибоко посаджена в нішу облицювання радіатора з фігуркою біжить «мустанга». До речі, про назву - як виявилося, у ході розробок машина носила зовсім інше ім'я - «Cougar» (пантера) і мала відповідну фігурку на радіаторі: мускулисту кішечку в профіль. А назвою «Мустанг» перевагу було віддано лише перед запуском машини в серію. Ось так-то.

І ось настав-таки те довгоочікуваний день, 9 березня 1964 року, коли з детроітского конвеєра зійшов перший «Ford Mustang». Модель вийшла швидкісний, за розмірами помітно менше інших спортивних автомобілів, розміщувала в собі чотирьох чоловік і, що найважливіше, мала модифікацію з відкидається верхи.

Як силова установка «Мустанг» устатковувався V-подібною 2,8-літровою шестіркою. Популярність "Mustang" була настільки висока, що за автомобілем шикувалися черги. Здається, що велика частка успіху полягала у вдало знайденому вирішенні зовнішнього вигляду новинки. Такий висновок можна зробити, бачачи, як інші виробники буквально копіюють зовнішність «Мустанга». Саме за мотивами «Дикої конячки» формуються силуети таких машин, як Mercury Cougan, Chevrolet Comaro та ін. Також завдяки "Mustang" в стилістику автомобілів була повернута мода на динамічні силуети 30-х - 40-х років, яка поступово поширилася й на сектор дорогих і престижних автомобілів, таких як Lincoln та Cadillac.

" Рядовим "покупцям у квітні 1965-го запропонували пакет" GT ", куди входили: настроєна підвіска, більш гостре рульове управління, дискові гальмівні механізми всіх коліс, здвоєна випускна система і особлива розфарбування кузова. До 1966 року індивідуалізація Мустангів досягла нових висот - відповідно до рекламних буклетів, інтер'єр машини по стилю й колірній гамі міг бути оформлений в одному з 34 варіантів.

Слідом з'явилися спортивні модифікації, розроблені спільно зі знаменитою фірмою Керрола Шелбі, зусиллями фахівців якої була створена легендарна Cobra. У виконанні Shelby GT-350 двигун автомобіля видавав 306 л. с., а в спеціальному гоночному Shelby GT-350R - всі 360 к.с. Тільки в 1966 модельному році на GT-350 встановлювався також механічний нагнітач марки Paxton, що дозволяв по досягненню двигуном певних оборотів збільшувати потужність до 420-430 л.с. З часом зростала необхідність у відновленні тих чи інших деталей. Ці рішення торкнулися з'явилася більш потужної моделі 1966 року "Karrol Shelby GT 500". Єдиний горизонтальний пруток на решітці радіатора зник, до декоративних воздухозаборникам біля задніх коліс були додані розсікачі повітря, накладки і прикраси були перетасувати. Тоді ж був стандартизований 6-циліндровий двигун. Серія моторів V8 продовжувала своє існування і далі. Звичайно, якщо когось не влаштовувала потужність в 271 к.с., то він міг замовити обладнання Cobra у дилерів Ford, збільшивши силу двигуна до 350 к.с.

До 1967 модельного року Mustang додає у габаритах по кілька сантиметрів, що спричинило за собою зміну кузовних панелей.

Гамма силових агрегатів складалася з восьми: від "шістки" об'ємом 3.3 літра і потужністю 115 л. з. до нового V8 об'ємом 7.0 літрів, що розвивав 355 к.с. Установка останнього стала можлива тільки за рахунок подовження моторного відсіку і тільки на Mustang - Shelby GT-500. Великий інтерес представляє ще одна опція - гідромеханічна трансмісія FMX, перемикання передач в якій могли здійснюватися як автоматично, так і вручну. У цьому ж 1967 році Karrol Shelby передав всі права на виробництво Mustang з приставкою Shelby корпорації Ford Motor, відмовившись від участі в підготовці наступних спортивних версій машини.

B1968 році з'явилися два нових восьмициліндрових двигуна. Тепер потенційний покупець міг вибирати з десяти силових агрегатів обсягами 3.3, 4.7, 5.0, 6.4 та 7.0 літрів, з наступними варіантами по потужності: 115, 120, 195, 230, 250, 271, 320, 325, 335 і 390 кінських сил. У 1968 виходить модифікація Shelby GT-500KR з семилітровим двигуном Ram Air 428 Cobra Jet з особливою системою забору повітря, який при офіційній потужності в 325 л. з. легко розвивав 410 л. з.

У 1969 році Mustang чекала повторна і на цей раз вже капітальна модернізація. За попередньої колісній базі довжина машини зросла на 10 см, а маса - на 60 кг, у лінійці з'явилися нові версії - дешева Е, дорога Grande і Mach 1 c 335-сильним двигуном. Великий інтерес викликала поява серії Boss. Mustang Boss 302 з 290-сильним двигуном призначався для боротьби з Chevrolet Camaro Z28 в гонках серії Trans Am, що проходили на овальних треках.

Mustang Boss 429, створювався для участі в серії NASCAR. Автомобіль оснащувалася восьмициліндровим двигуном потужністю 375 л. с., що розвивав крутний момент в 611 Нм при 3400 об / хв, а багато деталі виготовлялися з легких сплавів. Установка великого потужного двигуна стала причиною ревізії передньої підвіски, в результаті якої змінилися місця кріплення амортизаторів, а подвійні поперечні важелі були опущені на 25 мм. Boss 429 також отримав спортивну чотириступінчасту трансмісію, масляний радіатор і найкращий інтер'єр. Зовні автомобіль відрізнявся капотом з величезним повітрозабірником, спойлерами і розширеними арками коліс. На закінчення додамо, що по надійності управління на звивистих дорогах Mustang Boss 429 не знав собі рівних.

У 1974 році з'являється абсолютно нова модель, починається ера Mustang другого покоління. Автомобіль зменшився в габаритах, але зберіг у своїй гамі всі три кузова. Слідом, у цьому ж році з'являються різновиди моделей Mach I і Cobra другого покоління. 1978 році в Женеві дебютував Mustang III. Автомобіль характеризують незграбні форми і значно зменшений до габаритів європейських авто кузов. B 1982 році - з'являються кузова купе і тарга. У 1983 році - побачила світ відкрита модель Konvertible. Ford приступає до випуску швидкісних модифікацій Mustang. У 1984 році було представлено модель SVO. Роком пізніше з'явилися модифікації Cobra і Mach. Автомобіль був повністю перебудований заново. У 1985 році дебютував Mustang GT Cabrio. У 1986 році побачив світ автомобіль із позначенням LX, що володіє загостреними рисами кузова. У 1992 році в Детройті був показаний прототип Mach III. З 1993 року і до цього дня випускається Mustang IV, стилізований під машину 1964. У 1997 році четверте покоління піддалося деяких змін. Оновилися зовнішні елементи кузова, він отримав нову задню вертикальну трехполосную світлотехніку (раніше вона була горизонтальної). У 1998 році дебютувала 320-сильна модифікація SVT. Однак, як з'ясувалося пізніше, двигун SVT не розвиває заявленої потужності, і влітку 1999 року виробництво цієї модифікації довелося згорнути. У 2000 році четверте покоління Mustang знайшло більш грізну зовнішність: нові фари і бампери, по-іншому профільований капот, більші воздухозаборники перед задніми колесами і круто виступаючі колісні арки. Традиційну емблему - стрімкого скакуна - закували в хромований ободок, як на Mustang першого покоління. Зміни торкнулися і двигуна. Модернізований 4,6-літровий V8 розвиває тепер 260 л. з. і розганяється до 240 км / год. У листопаді 2003 року в Лас-Вегасі корпорація Ford представила нову версію знаменитого Mustang, дебют якої приурочений до 10-ї річниці виходу в світ одного з перших автомобілів з індексом SVT. Нинішній Mustang SVT Cobra випускатися в 2-х варіантах: купе і кабріолет. Усього ж їх буде вироблено 2003 екземплярів - у точній відповідності з роком випуску ювілейної серії. Під капотом - форсований за рахунок об'ємного нагнітача до 390 л. з. 32-клапанний двигун V8 4.6 сімейства Triton, а також незалежна задня підвіска. Є можливість замовити версію з механічною 5-ступінчастою трансмісією.

Як ювілейну серію Mustang SVT Cobra можна відрізнити за деякими прихованим від недосвідченого погляду деталей. Наприклад, пофарбовані в золотистий колір унікальні 17-дюймові колісні диски із здвоєними спицями, задня панель і пороги кузова з написом "10th anniversary" ("10-я річниця") і зображенням встала в атакуючу позу кобри. Передбачена для автомобіля і особлива колірна гама: Torch Red ("Червоний факел"), Black Clearcoat (щось на кшталт "Класичний чорний") і Silver Metallic ("Срібний металік"). Подушки сидінь ювілейного Ford Mustang обтягнуті червоною шкірою, а на деяких панелях салону модні нині карбонові вставки. До 40-річчя Mustang корпарации Ford приурочила дебют моделі Mustang GT-R. Під капотом у новинки ховається 5-літровий алюмінієвий двигун V8 з двома розподільними. Його потужність становить 440 к.с. при 7.000 об / хв, а максимальний обертовий момент досягає 542 Нм. За бажанням клієнта, потужність двигуна можна довести до 500 к.с. Двигун працює в парі з механічною 6-ступінчастою коробкою передач, яка приводить у рух задні колеса. За 20-дюймовими колесами ховаються потужні гальма з 370-міліметровими дисками спереду і 335-міліметровими - ззаду. Розміри шин: 275/35 спереду і 315/30 - ззаду. Екстер'єр Ford Mustang GT-R відрізняється розширеними крилами, карбоновим капотом з повітрозабірником, заднім дифузором і вражаюче антикрилом. Вихлопні труби виведені на задні крила, попереду коліс. На авто-шоу в Детройті було представлено повністю нове покоління спортивного легендарного американського автомобіля 2005 Ford Mustang. Оновлений автомобіль побудований на модернізованій платформі, отримав нові двигуни і відрізняється новим, більш агресивним дизайном кузова. Новинка одержала оригінальне оформлення передньої частини кузова з круглими класичними фарами.

Повністю оновився і інтер'єр, тепер Ford Mustang виглядає по-спортивному сучасно і стильно. Під капотом 2005 Ford Mustang може розташовуватися один з двох нових бензинових двигунів. Це може бути або чотирьохлітровий V6 потужністю 200 к.с., або новий 4,6-літровий V8 потужністю 300 к.с. При цьому 2005 Ford Mustang зберіг класичний привід на задні колеса, що в поєднанні з новим, повністю переробленим шасі, зможе подарувати задоволення від управління істинним любителям потужних задньопривідних автомобілів..