Геді Ламар

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Геді.jpg

Геді Ламар

« Вона – це набагато більше, ніж просто приголомшлива врода, блискуча світла шкіра та сяючі зелені очі. Без цієї жінки ми не мали б таких важливих та необхідних зараз технологій, як Bluetooth, GPS та Wi-fi »

Кажуть, гарні та водночас розумні жінки – це міф, але, дивлячись на світлини голлівудської діви Геді Ламар, починаєш сумніватися. Однієї акторської кар’єри Ламар було б достатньо для того, щоб залишитися в історії – на її рахунку більше 30 кінострічок. Але по-справжньому вражаючий вчинок Геді Ламар не пов’язаний з Голлівудом.

Свого часу Геді була дружиною відомого австрійського торговця зброєю. Але той тримав її у «золотій клітці» і розглядав красуню радше не як живу людину, а як свою власність, як статусний аксесуар, яким можна похвалитися у вищому суспільстві. Напередодні Другої світової війни Геді втекла від чоловіка до США, де успішно продовжила акторську кар’єру. Геді всією душею ненавиділа нацистів і, використавши знання, отримані від чоловіка, вирішила розробити радіокеровану торпеду, керування якою неможливо буде перехопити чи заглушити. Зрештою Ламар запропонувала незвичайний спосіб передачі таємних даних – використовувати випадковий код. У 1942 році вона отримала патент на винахід під назвою «Секретна система зв’язку».

Але нагорода знайшла героя не одразу. Тільки у 1962 році на винахід звернули увагу і оцінили по-справжньому. Зброю було розроблено, а принцип, що вигадала Геді Ламар, був покладений в основу Wi-Fі.

Тим же, хто засумував від такої несправедливості і від того, що революційний винахід довго був незатребуваний, я одразу скажу – не розчаровуйтесь. Геді Ламар дочекалася свого тріумфу і у 1997 році була офіційно нагороджена, але на церемонію не завітала – передала лише аудіоповідомлення. Жінки завжди залишаються жінками – діва кіноекрану просто не захотіла, щоб її бачили старенькою.

День народження актриси 9 листопада — названий Днем винахідника у німецькомовних країнах. Також вона зображена на заставці при завантаженні програми Corel Draw (графічний редактор) 8-ої і 9-ої версій.

Наостанок додам, що у 2014 році актриса-винахідниця була занесена до Національної зали слави винахідників США (англ. National Inventors Hall of Fame; скорочення NIHF).

Вайфай.png


Посилання