Знайомство з JavaScript (призначення, можливості, інтеграція з HTML документом)

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Що таке JavaScript?

JavaScript - це порівняно новий мова для написання сценаріїв, розроблений компанією Netscape. За допомогою мови JavaScript ми можемо створювати інтерактивні web-сторінки найбільш зручним і ефективним способом. У цьому практичному посібнику наведені приклади, які, на думку автора, є найбільш важливими. Вони зможуть продемонструвати можливості JavaSript і принципи організації мови. У цьому посібнику наводяться приклади того, що можна зробити, використовуючи JavaScript, а також, що не менш важливо, розповідається, як це зробити.

JavaScript - це не те ж саме, що Java! Багато людей вважають, що мова JavaScript - це те ж саме, що мова Java, недарма вони носять однакові імена. Однак це невірно. Не будемо розбиратися в існуючих відмінностях, важливо лише пам'ятати, що JavaScript та Java - це різні мови, хоча в них є багато спільного.

События

Событие — это очень важное в программировании на JavaScript понятие. События главным образом порождаются пользователем, являются следствиями его действий. Если пользователь нажимает кнопку мыши, то происходит событие, которое называется Click. Если экранный указатель мыши движется по ссылке HTML-документа, происходит событие MouseOver. Существует несколько различных событий. Пусть мы хотим, чтобы наша JavaScript программа реагировала на несколько разных событий. Это можно сделать при помощи event-handlers. Например, можно заставить появиться новое всплывающее окно, которое появляется при нажатии кнопки. Появление нового окна будет следствием наступления события Click. Event-handler, иначе говоря обработчик событий или средство управления событиями, который требуется для организации такого действия, называется опСlick. Это средство управления событиями сообщает компьютеру, какие действия необходимо совершить при наступлении данного события. Ниже приведена простая программа, иллюстрирующая то, как может быть использовано средство опСlick. <form>
<input type="button" value="щелкни меня" onClick="alert('Ой-ой')">
</form>