Відмінності між версіями «Знайомство з JavaScript (призначення, можливості, інтеграція з HTML документом)»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 5: Рядок 5:
 
Багато людей вважають, що мова JavaScript - це те ж саме, що мова Java, недарма вони носять однакові імена. Однак це невірно. Не будемо розбиратися в існуючих відмінностях, важливо лише пам'ятати, що JavaScript та Java - це різні мови, хоча в них є багато спільного.<br><br>
 
Багато людей вважають, що мова JavaScript - це те ж саме, що мова Java, недарма вони носять однакові імена. Однак це невірно. Не будемо розбиратися в існуючих відмінностях, важливо лише пам'ятати, що JavaScript та Java - це різні мови, хоча в них є багато спільного.<br><br>
  
<H3>События</H3>
+
<H3> Події </ H3>
<b>Событие</b> — это очень важное в программировании на JavaScript понятие. События главным образом порождаются пользователем, являются следствиями его действий. Если пользователь нажимает кнопку мыши, то происходит событие, которое называется Click. Если экранный указатель мыши движется по ссылке HTML-документа, происходит событие MouseOver.
+
<b> Подія </ b> - це дуже важливе в програмуванні на JavaScript поняття. Події головним чином породжуються користувачем, є наслідками його дій. Якщо користувач натискає кнопку миші, то відбувається подія, яка називається Click. Якщо екранний покажчик миші рухається за посиланням HTML-документа, відбувається подія MouseOver.
Существует несколько различных событий. Пусть мы хотим, чтобы наша JavaScript программа реагировала на несколько разных событий. Это можно сделать при помощи event-handlers. Например, можно заставить появиться новое всплывающее окно, которое появляется при нажатии кнопки. Появление нового окна будет следствием наступления события Click.
+
Існує кілька різних подій. Нехай ми хочемо, щоб наша JavaScript програма реагувала на кілька різних подій. Це можна зробити за допомогою event-handlers. Наприклад, можна змусити з'явитися нове спливаюче вікно, яке з'являється при натисканні кнопки. Поява нового вікна буде наслідком настання події Click.
Event-handler, иначе говоря обработчик событий или средство управления событиями, который требуется для организации такого действия, называется опСlick. Это средство управления событиями сообщает компьютеру, какие действия необходимо совершить при наступлении данного события. Ниже приведена простая программа, иллюстрирующая то, как может быть использовано средство опСlick.
+
Event-handler, інакше кажучи обробник подій чи засіб управління подіями, який потрібен для організації такої дії, називається опСlick. Це засіб керування подіями повідомляє комп'ютера, які дії необхідно зробити при настанні даної події. Нижче наведена проста програма, яка ілюструє те, як може бути використано засіб опСlick.
<form><br>
+
<form> <br>
<input type="button" value="щелкни меня" onClick="alert('Ой-ой')"><br>
+
<input type="button" value="щелкні меня" onClick="alert('Ой-ой')"> <br>
</form> <br><br>
+
</ Form> <br> <br>

Версія за 10:49, 29 квітня 2010

Що таке JavaScript?

JavaScript - це порівняно новий мова для написання сценаріїв, розроблений компанією Netscape. За допомогою мови JavaScript ми можемо створювати інтерактивні web-сторінки найбільш зручним і ефективним способом. У цьому практичному посібнику наведені приклади, які, на думку автора, є найбільш важливими. Вони зможуть продемонструвати можливості JavaSript і принципи організації мови. У цьому посібнику наводяться приклади того, що можна зробити, використовуючи JavaScript, а також, що не менш важливо, розповідається, як це зробити.

JavaScript - це не те ж саме, що Java! Багато людей вважають, що мова JavaScript - це те ж саме, що мова Java, недарма вони носять однакові імена. Однак це невірно. Не будемо розбиратися в існуючих відмінностях, важливо лише пам'ятати, що JavaScript та Java - це різні мови, хоча в них є багато спільного.

Події </ H3> Подія </ b> - це дуже важливе в програмуванні на JavaScript поняття. Події головним чином породжуються користувачем, є наслідками його дій. Якщо користувач натискає кнопку миші, то відбувається подія, яка називається Click. Якщо екранний покажчик миші рухається за посиланням HTML-документа, відбувається подія MouseOver. Існує кілька різних подій. Нехай ми хочемо, щоб наша JavaScript програма реагувала на кілька різних подій. Це можна зробити за допомогою event-handlers. Наприклад, можна змусити з'явитися нове спливаюче вікно, яке з'являється при натисканні кнопки. Поява нового вікна буде наслідком настання події Click. Event-handler, інакше кажучи обробник подій чи засіб управління подіями, який потрібен для організації такої дії, називається опСlick. Це засіб керування подіями повідомляє комп'ютера, які дії необхідно зробити при настанні даної події. Нижче наведена проста програма, яка ілюструє те, як може бути використано засіб опСlick. <form>
<input type="button" value="щелкні меня" onClick="alert('Ой-ой')">
</ Form>