Оперативна пам'ять

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 18:18, 19 січня 2012; AnnKa (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
оперативна пам'ять


Операти́вна па́м'ять (англ. Random Access Memory, дослівно — пам'ять з довільним доступом, первинна пам'ять) — пам'ять ЕОМ, призначена для зберігання коду та даних програм під час їх виконання. У сучасних комп'ютерах оперативна пам'ять переважно представлена динамічною пам'яттю з довільним доступом DRAM (DRAM (Dynamic Random Access Memory) - вид пам'яті з довільним доступом (RAM), широко використовуваний як ОЗУ (Оперативного Пристрою, що Запам'ятовує) сучасних персональних комп'ютерів).

Від оперативної пам'яті безпосередньо залежить продуктивність усього комп'ютера. Особливо важливий об'єм і швидкодія пам'яті в комп'ютерних іграх і при роботі з графікою або відео. Чим більше об'єм RAM - тим більше даних в неї може поміститися, а, отже, тим вище швидкодія комп'ютера.

Відмітимо, що часто недосвідчені користувачі помилково вважають пам'яттю об'єм жорсткого диска. Це зовсім різні речі.


Замітка:У установці оперативної пам'яті об'ємом більше 4 Гб немає ніякого сенсу - стандартні 32-бітові версії Windows і Linux все одно не зможуть використати більше 3,5 Гб, та і "апетити" більшості застосовних програм доки ще не досягли такого високого рівня.


на даному комп'ютері:

Samsung PC133U-333-542 M66S3323DTS-C7A

Об'єм пам'яті 256Mb

Двухсторонняя

Виробник KOREA

Частота 133MHz