Рябець мульт лаб№3

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Висновок : На мою думку найкращим з форматыв є JPEG (вимовляється «джейпег» [1], англ Joint Photographic), так як алгорітм JPEG дозволяє стискати зображення як з втратами, так і без втрат (режим стиснення без втрат lossless JPEG).
Приклад Розмір Опис Переваги і Недоліки
IMG 7566.JPG 589 КБ (603 505 байт) JPEG (вимовляється «джейпег» [1], англ Joint Photographic
Група експертів за назвою організації-розробника.) 

Один з популярних графічних форматів, застосовуваний для зберігання фотозображень і подібних їм зображень. Файли, що містять дані JPEG, зазвичай мають розширення. JPEG,. JFIF,. JPG,. JPG, або. JPE.Однак з них. JPG найпопулярніше розширення на всіх платформах. MIME-типом є зображення / JPEG.Фотографія заходу в форматі JPEG зі зменшенням ступеня стиску зліва направо. Алгорітм JPEG дозволяє стискати зображення як з втратами, так і без втрат (режим стиснення без втрат lossless JPEG).

До недоліків стиснення (за стандартом) JPEG слід віднести появу
на відновлених зображеннях при високих ступенях 

стиснення характерних артефактів:зображення розсипається на блоки розміром 8х8 пікселів (цей ефект особливо помітний на областях зображення з плавними змінами яскравості), в областях з високою просторовою частотою виникають артефакти у вигляді шумових ореолів. Слід зазначити, що стандарт JPEG передбачає використання спеціальних фільтрів для придушення блокових артефактів, але на практиці подібні фільтри, незважаючи на їх високу ефективність, практично не використовуються. Однак, незважаючи на недоліки, JPEG отримав дуже широке поширення через досить високою ступеня стиснення.

IMG1 7566.gif 261 КБ (268 026 байт) GIF (англ. Graphics Interchange Format - рус. Формат для обміну зображеннями) - популярний формат графічних зображень. Здатний зберігати стислі дані без втрати якості у форматі не більше 256 кольорів.Зображення у форматі GIF зберігається порядково, підтримується тільки формат з індексованої палітрою кольорів. Стандарт розроблявся для підтримки 256-кольорової палітри.

Один з кольорів у палітрі може бути оголошений «прозорим». У цьому випадку в програмах, які підтримують прозорість GIF (наприклад, більшість сучасних браузерів) крізь пікселі, пофарбовані «прозорим» кольором буде видно фон. «Напівпрозорість» пікселів (технологія альфа-каналу) не підтримується.

GIF ефективно стискає тільки горизонтальні одноколірні області.Існує одна особливість GIF, яка в PNG не реалізована - підтримка множинного зображення, особливо анімації. Одними Із головних особливостей формату є Підтримка анімації та прозорості.
IMG2 7566.PNG 1,09 МБ (1 146 600 байт) PNG (англ. portable network графікс) - растровий формат збереження графічної інформації,

що використовує стиснення без втрат за алгоритмом Deflate.PNG був створений як вільний формат для заміни GIF, тому в Інтернеті з'явився рекурсивний акронім «PNG's Not GIF» [2] («PNG - не GIF»). Формат PNG спроектований для заміни застарілого і більш простого формату GIF, а також, в деякій мірі, для заміни значно складнішого формату TIFF [3] [2]. Формат PNG позиціонується насамперед для використання в Інтернеті і редагування графіки.PNG підтримує три основних типи растрових зображень [4]:

1.Півтонове зображення (з глибиною кольору 16 біт)
2.Кольорове індексовані зображення (палітра 8 біт для кольору глибиною 24 біт)
3.Повнокольорове зображення (з глибиною кольору 48 біт)
4.Формат PNG зберігає графічну інформацію в стислому вигляді.
Причому це стиснення проводиться без втрат, на відміну, наприклад, від JPEG з втратами.
Переваги PNG над GIF: CRC - метод виявлення помилок в потоці даних Інструментарій для розробки додатків читання і запису PNG Графічні дані в даному форматі можуть зберігатися в двох видах: послідовному, рядки зберігаються зверху вниз і чергується (interlaced), коли зберігаються кожний восьмий рядок, четвертий і т.д. Чергується формат досить часто використовується в мережі при розробці графіки для веб-серверів. Він корисний тим, що зображення з'являється на екрані по мірі надходження даних.Немає можливості зберігання декількох зображень в одному файлі. Немає анімації PNG - це формат графічних файлів, створений для зберігання побітового відображення (тобто растрів, на противагу до векторних / метафайлу) графічних малюнків. Малюнки в форматі PNG можуть містити змінне число кольорів, включаючи прозорий. Розмір файлу залежить від кількості кольорів, які використовуються в малюнку. Для зменшення розміру файлу використовується метод стиснення, ефективний для малюнків, велика частина яких складається з точок одного кольору (тобто це метод особливо ефективний для графіків і схематичних