Портфоліо проекту до тренінгу за програмою "Навчання для майбутнього" Кисильова Ольга 2018

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
=Назва навчальної теми=

Проектування САПР

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

технології, креслення, інформатика

15-16 років, 10 клас

51-0.jpg

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Конструювання одягу — це складний творчий процес, що сполучає в собі ... Використання методики в таких відомих системах автоматизованого проектування одягу (САПР)

Інформаційні технології широко застосовуються у всіх сферах життєдіяльності сучасного суспільства, зокрема в проектно-технологічній діяльності. Як відзначається у інформаційні технології в швейній індустрії застосовуються для створення нових моделей, керування окремими видами обладнання, а також для управління життєвим циклом виробів – від приймання тканин до продажу готових виробів. Тому опанування комп’ютерного конструювання одягу повинно стати невід’ємною складовою профільного навчання старшокласників за профілями «Конструювання та моделювання одягу» та «Швейна справа».

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом відбувається:

  • Перегляд презентації вчителя з її наступним обговоренням (фронтальним і малими групами - «мозковий штурм»)
  • Вхідне тестування за інтернет-опитувальником для з’ясування рівня знань по темі проекту
  • Робота з таблицями «ЗХД» , де учні оцінюють власні знання з предмету дослідження;

Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнем Основних запитань. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони думають про моду та одяг при заповненні ними опитування для визначення навчальних потреб. Під час створення своїх вікі-статей, які ведуть учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Форму оцінювання вікі-статей проекту «Одяг та мода», яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Наприкінці роботи проводиться опитування завершується робота з таблицею ЗХД і відбувається захист проектів. Підсумкова оцінка виставляється як середнє арифметичне за всі види оцінювання.

Електронний журнал

Підсумкове опитування

Опитування

таблиця ЗХД

кількість балів

критерії оцінювання

Оцінювання інформаційних ресурсів Інтернету

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учень/учениця:
Кисельова стор1.jpg
Кисельова стор2.jpg

читель планує роботу, створює буклет та презентацію. Робота складається з кількох етапів:

  1. Підготовчий (постановка проблеми)
  2. Вчитель показує презентацію з теми, клас обговорює тему і питання (ключове та тематичні)
  3. Студенти знайомляться з критеріями виконання своїх робіт і планують власне дослідження. Також, студентам пропонується пройти опитування, що допоможе викладачу узагальнити погляди та думки студентів стосовно поставленої проблеми
  4. Протягом проекту студенти повинні заповнювати Таблицю ЗХД
  5. Захист проектів

За необхідністю, учні можуть звернутися до учителя з будь-якими питаннями щодо проекту. В перший день роботи над проектом (1-ий урок) учні переглядають презентацію вчителя про проект, знайомляться з ключовим та тематичними запитаннями і приймають рішення про роботу в одній з трьох груп (кожна група шукатиме відповідь на одне з трьох тематичних питань); об'єднавшись у групи, методом мозкового штурму проводять початкове обговорення шляхів пошукової діяльності (це обговорення вони продовжать в позаурочний час, коли основні стратегічні лінії вже будуть вироблені), розподіляють свої обов'язки в межах групи (хто яку частину роботи буде виконувати); знайомляться з порадами вчителя щодо організації роботи учнів та документами, підготовленими вчителем, що стосуються їх проектної роботи: допомога в плануванні проекту, допомога у проведенні рефлексії, інструкціями, контрольними списками, формами для оцінювання робіт та самооцінювання, шаблонами робіт.

Блог

учнівська презентація

[Вчительська призентація]

[Фасилітація]

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

1403955013777.jpg

Кисельова Ольга Олексіївна

Фах, навчальний предмет

технології

Навчальний заклад

ЦДПУ

Місто\село, район, область

Кропивницький

Контактні дані

Відомості про тренінг

Програма Intel «Навчання для майбутнього» в Україні Програма складається з 64 годин очного навчання . У ході цього курсу вчителі працюють над навчальним проектом, в якому особлива увага приділяється пізнавальним інтересам та потребам учнів, які в свою чергу проводять власні дослідження в рамках розробленого проекту. Вчителі також опановують проектно-дослідницьку методику, роботу з мультимедіа та Інтернет-ресурсами, розробку власних проектів з використанням інформаційних технологій, створення презентацій, публікацій, від імені учнів як представлення результатів самостійних навчальних досліджень. Основна увага приділяється педагогічним аспектам інтеграції комп’ютерних технологій до практики відчизняної школи. В результаті проходження тренінгу вчитель має розроблене портфоліо навчального проекту, готове до застосування на уроці.

Дати проведення тренінгу

з 4 по 8 червня 2018 року

Місце проведення тренінгу

м. Кропивницький, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

Дроговоз Н А Абрамова О. В.