Портфоліо до проекту Л.І.В. (31.01.2015)

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук



Назва навчальної теми

Історія інформатики

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Предмет: Історія інформатики. Допоміжні предмети: Інформатика, Методика навчання інформатики.

Вік студентів

5 курс, фізико-математичний факультет, спеціальність 7.04030101 Математика* (додаткова спеціальність 7.04030201 Інформатика*)

Стислий опис проекту

Завдання студентів дослідити історію розвитку інформатики та інформаційних технологій; з’ясувати, які винаходи та теоретичні розробки виявилися найпродуктивнішими, отримали визнання у світі; проаналізувати, чому деякі розробки не отримали подальшого розвитку; ознайомитися з біографіями та доробком вчених та винахідників, які зробили найвагоміший внесок до розвитку інформатики та інформаційних технологій. Основними видами діяльності будуть пошук інформаційних, ілюстративних та відео матеріалів, присвячених розвитку окремих галузей інформатики та інформаційних технологій, виконання порівняльного аналізу інформаційних джерел та досягнень вітчизняних та зарубіжних вчених; формування звіту у вигляді статті та доповіді з презентацією на семінарі, створення вікі-сторінки, присвяченої вказаному напряму або вченому; вивчення матеріалів з історії інформатики, виконання тесту.

План вивчення теми

План проекту

План реалізації проекту

Програма курсу "Історія інформатики"

Оцінювання

Під час першої лекції проводиться мозкова атака з питання «Як минуле впливає на майбутнє» у ракурсі вивчення історії, зокрема історії інформатики та інформаційних технологій; формулюються завдання дослідження (Презентація завдань), проводиться ознайомлення з вікі-сторінкою проекту «Історія інформатики», розподіляються теми дослідження для кожного студента; усне опитування для з’ясування навичок роботи студентів на вікі-порталі університету. Протягом першого тижня створюються облікові записи студентів на дистанційному курсі, визначається графік консультацій та семінарів. У лекційному курсі розглядаються основні хронологічні віхи розвитку інформатики та інформаційних технологій. Студенти вивчають матеріал за вказаними навчальними посібниками та готуються до підсумкового тестування, створюючи короткі конспекти. В той же час триває самостійна дослідницько-пошукова робота над індивідуальними завданнями. На семінарських заняттях, які проводяться після вичитки лекцій, студенти виступають з доповідями за індивідуальною тематикою та презентують створені вікі-статті. Статті оцінюються відповідно до форми (Форма оцінювання вікі-статті), також оцінюється доповідь (виступ), презентація до виступу та активність (питання до інших доповідачів). Після останнього заняття проводиться фінальне тестування (див. Матеріали дистанційного курсу). Бали за тестування, вікі-статтю, доповідь та презентацію додаються.

Діяльність учнів та вчителя

Публ page1.jpg Публ page2.jpg

Під час виконання проекту студенти поділяються на малі групи 1-3 особи залежно від загальної кількості учнів. Кожна група отримує для дослідження один з аспектів розвитку ІКТ (розвиток засобів або теоретичних засад). Завдання дослідження в історичному ракурсі 1) з'ясувати, які винаходи та досягнення були ключовими для розвитку визначеного аспекту ІКТ, кому завдячувати; 2) дослідити, які винаходи та досягнення не були використані у свій час, або не отримали подальшого розвитку, виявилися тупиковими; проаналізувати чому; 3) вивчити та проаналізувати джерельну базу з даного питання. Виконання проекту поділяють на хронологічні етапи: доісторичний (до н.е.) та ранні віки, Відродження, індустріальний період, перша половина ХХ ст., друга половина ХХ ст., ХХІ ст. На кожному етапі подаються проміжні звіти. За результатами дослідження необхідно виступити з доповіддю, підготувати сторінку на Вікі. Кращим учням буде запропоновано підготувати виступ (тези) на студентську наукову конференцію. Загальним результатом проекту може бути карта (мережева схема) наріжних винаходів, що призвели до сучасного стану розвитку ІКТ. Фасилітація здійснюватиметься у вигляді консультацій та на лекціях, де згадуються ті чи інші факти, особи, події, про які студенти виконують індивідуальні завдання. Фасилітацією також є те, що більшість матеріалів курсу представлено у вигляді вікі-ресурсів. Більш успішним студентам можна запропонувати доповнення запитання до фінального опитувальника.

Сторінка проекту "Історія інформатики"

Шаблон:Вікі-стаття з історії інформатики

Посилання на кращі роботи студентів

  1. Результати роботи студентів за темою "Розвиток засобів зв'язку"
  2. Вікі-стаття за темою "Визначні вчені та винахідники"
  3. Вікі-стаття за темою "Проекти ЕОМ історичного значення"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лупан Ірина Володимирівна

Фах, навчальний предмет

доцент кафедри інформатики

Дати проведення тренінгу

26.01.2015-31.01.2015

Місце проведення тренінгу

м. Кіровоград, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

Андронатій Павло Іванович - викладач кафедри інформатики

Копотій Вікторія Володимирівна - викладач кафедри інформатики