Портфоліо до проекту "Штучний інтелект" Приходченко Олена

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


Штучний інтелект для повсякденного життя

........

Стислий опис проблеми

Штучний інтелект для повсякденного життя

Штучний інтелект - розділ інформатики, який вивчає можливість забезпечення розумних міркувань і дій з допомогою обчислювальних систем та інших штучних пристроїв. При цьому в більшості випадків заздалегідь невідомий алгоритм розв'язання задачі.

 Штучний інтелект поступово входить у наше повсякденне життя. Роботи замінюють людину на виробництві, у обслуговуючій сфері, а системи штучного інтелекту, у тому числі – системи комп'ютерного зору, є основними системами керування роботизованими системами. Штучний інтелект – найперспективніший напрямок у машинобудуванні, у тому числі – у проектуванні, найперспективніший напрямок для досліджень та відкриттів, бізнесу. Вже скоро професія програміста, яка вже займає найвищі позиції у працевлаштуванні, буде найпопулярнішою у світі. Чи може машина мислити? Чи може машина мислити? Найбільш гарячі суперечки в філософії штучного інтелекту викликає питання можливості мислення творіння людських рук. Питання «чи Може машина мислити?», який підштовхнув дослідників до створення науки про моделювання людського розуму, був поставлений Аланом Тюрінгом в 1950 році. Дві основні точки зору на це питання носять назви гіпотез сильного і слабкого штучного інтелекту. Термін «сильний штучний інтелект» ввів Джон Серль, його ж словами підхід і характеризується: «Більше того, така програма буде не просто моделлю розуму; вона в буквальному сенсі слова сама і буде розумом, в тому ж сенсі, в якому людський розум - це розум». Навпаки, прихильники слабкого ІІ воліють розглядати програми лише як інструмент, що дозволяє вирішувати ті чи інші завдання, які не вимагають повного спектру людських пізнавальних здібностей.

Система штучного інтелекту «Compas» використовується в судовій системі США. Все це для того, щоб уникнути суб’єктивності рішень при винесенні вироку. Однак сталося не так, як гадалося. Відомі, як мінімум, дві ситуації, коли штучний інтелект помилявся та показував свої расистські нахили. У першій ситуації була заарештована дівчина, що викрала велосипед, бо не встигала завершити свої справи. До цього вона не мала проблем із законом. Трохи пізніше, на крадіжці в супермаркеті попався чоловік, що вже відбув п’ятирічний термін у в’язниці. Система спрогнозувала, що в майбутньому дівчина схильна до повторної крадіжки, а от чоловік ні. Справа в тому, що ця дівчина була афроамериканкою, а чоловік представником європеоїдної раси. Тільки от сталось якраз навпаки – дівчина проблем із законом більше не мала, а чоловік знову попався та заробив собі чималий термін. Друга ситуація, коли в різний час заарештували двох чоловіків за продаж та зберігання наркотиків. Штучний інтелект і цього разу визначив афроамериканця, як загрозу для суспільства. І знову помилився, адже іншого порушника заарештовували надалі ще тричі. Тільки от проблема не в тому, що він сам вигадав щось нове, а лиш посилив добре закріплене старе. Якщо в США була проблема расизму серед представників правосуддя, то штучний інтелект, вивчаючи особисті справи злочинців, їхню соціальну приналежність та дохід, почав виробляти таку ж модель поведінки. У підсумку виходить, що система стає концентрованим місцем для расизму, сексизму та інших людських «гріхів».

  • Google Диск (Текстовий документ "Стаття до проекту "Штучний інтелект")

Блог до проекту

  • Blogger

або

Мультимедійна презентація

Календар подій проекту:

Календар проекту

Опитування до проекту

Google Форми (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeNOWwhCNc7kabHeo8a5NnEH-8k0ND00BEKJS94OsuPVWt2Vw/viewform?usp=sf_link)

Спілкування між учасниками проекту

  • Чат
  • Форум
  • Спільнота на базі соціальних мереж
  • Skype
  • Telegram
  • Viber
  • Wiki-сторінка
  • Сайт
  • .....

Інформаційні ресурси

Друковані джерела

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Відеоматеріали

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Електронні ресурси

  1. ...
  2. ...
  3. ...


Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка